Anita Tichá

Tvar obličeje a účesy

Každá máme trochu jiný tvar obličeje a podle něj nám sluší jiné střihy vlasů a účesy. Např. když kulatý obličej ještě více zakulatíme střihem, který má největší objem u uší, tak bude vypadat jak melounek. Když ho ale protáhneme delšími vlasy u obličeje, tak bude kulatost menší a obličej bude působit sympaticky a mladě.

Každá ale nemáme tvar obličeje na první pohled jasný. Posazení očí, nosu a úst na nás může působit trochu jinak než je tvar obličeje. Naopak ale kulatost a hranatost je většinou totožná s tvarem. Hranatý tvar má ostřejší rysy v obličeji jako je hranatější nos, ploší rty a ploší nebo vytesané tváře. Zaoblený tvar může mít širší nos nebo užší, ale měkký a plné rty, které mohou být malé i velké a jeho tváře jsou zaoblené.  Většinou to takto sedí, ale ne úplně vždy! Např. Angelina Jolie má hranatý tvar obličeje, ale její rty jsou měkké. Zaoblené tvary jsou Oválný, Srdcový, Podlouhlý a kulatý. Hranaté tvary jsou Diamantový, Trojúhelníkový, Obdelníkový, Hruškový, Čtvercový a Kosočtvercový.

Můžeme mít krásně ostříhané vlasy, ale pokud nepodpoří náš tvar obličeje, tak se v něm nebudeme cítit dobře. Pro zvýraznění své krásy je nejlepší podpořit svoji jedinečnost. Znát svůj tvar obličeje, pro volbu účesu. Proto každé nové zákaznici určuji tvar, pro lepší rozhodování, jak vlasy ostříhat.

Možná jste už sami zkoušeli určit svůj tvar obličeje podle různých návodů, ale nebyli jste si jisti svým výsledkem. Popíšu vám zde, jak ho určit podle mého postupu. Stačí vám fotoaparát, fólie, fixa a někdo, kdo vás vyfotí.

1. Stoupněte si rovně před fotografa, který by měl překontrolovat vaše naklonění hlavy, aby bylo co nejvíce v rovině. Dívejte se přímo do fotoaparátu a focení by mělo být co nejvíce v přímém úhlu. Nefoťte zespodu, ani z vrchu a focení by mělo být nejlépe 2m s odstupem. Mobilní čočka protahuje obličeje, když fotí příliš zblízka.

2. Položte na fotografii svého obličeje fólii a obkreslete tvar podél růstu vlasů nad čelem, přes líce, čelist až k bradě.

3. Změřte výšku obličeje od začátku čela po konec brady.

Dále změřte šířku obličeje v nejširších částí a to přes čelo ve středu ve vodorovné linii lícní kosti ve vodorovné linii těsně pod víčky a šířku čelisti ve vodorovné linii.

Oválný tvar obličeje

Oválný tvar je delší na výšku obličeje než na šířku. Délka je o 50% delší než široká. Jeho nejširší část je v části těsně po víčky (lícní kosti). Růst vlasů na čele je do obloučku a stejně tak tvar čelisti je zaoblená. Vizáž je zaoblená. Je to ideální tvar, který nepotřebuje nic zakrývat ani přidávat.

VLASY-oválnému tvaru sluší téměř vše

Ženy s oválným tvarem obličeje- Megan Fox, Jessica Alba, Charliez Theron, Cathrine Heigel, Beyoncé

Diamantový tvar obličeje

Délka obličeje je stejná, jak u oválného tvaru. Nejvýraznější prvek jsou lícní kosti, které jsou mnohem širší než šířka čela. Čelist je v podobné šířce jako u oválného tvaru. Brada má hranatější tvar. Vizáž je hranatější než u oválu.

VLASY-sluší ji odlehčené vlasy do objemu ve spánkové části čela, sestříhané vlasy a velké vlny, které vytvoří zaoblenější a jemnější vizáž, krátké a i dlouhé délky

Ženy s diamantovým tvarem obličeje: Selma Blair, Halle Berry, Ashley Greene

Srdcový tvar obličeje

Jeho délka je stejná jako u oválného tvaru. Nejvýraznější prvek je větší čelo, které má uprostřed růstu špičku. Tváře jsou stejné, jako u oválného tvaru, čelisti jsou užší a brada špičatější. Vizáž je zaoblenější.

VLASY-sluší ji šikmá patka přes čelo, která zakryje širší části, ofina, mikáda v délce obličeje, které rozšíří čelist, dlouhé vlnité vlasy, delší vlnité mikádo

Ženy se srdcovým tvarem obličeje: Jennifer Love Hewitt, Kerry Washington, Christina Ricci, Debi Mazar

Trojúhelníkový tvar obličeje

Jeho délka je stejná, jako u oválného tvaru. Nejvýraznější prvek je větší čelo, které má rovný růst. Tváře jsou stejně široké jako u oválného tvaru, čelist je užší a brada hranatá. Vizáž je hranatější.

VLASY-sluší ji ofina, delší sestříhané mikádo s ofinou, dlouhé sestříhané vlasy s patkou, krátké pixie

Ženy s trojúhelníkovým tvarem obličeje: Scarlett Johansson, Reese Witherspoon

Hruškový tvar obličeje (obrácený trojúhelník)

Jeho délka obličeje je stejná jako u oválného tvaru. Jeho čelo je užší, tváře jsou stejné a čelist je mnohem širší. Brada je někdy výraznější a hranatější. 

VLASY– sluší ji hustá ofina, hustá patka, dlouhé vlasy podél obličeje, které ho zúží, elegantní stažený culík, vyholený bok nad uchem

Ženy s tvarem hrušky: Kathy Ireland, Jennifer Aniston, Minnie Driver, Hana Holišová, Kelly Osbourne

Obdelníkový tvar obličeje

Délka obličeje je stejná jako u oválu. Čelo a čelisti jsou širší a tváře plošší. Brada bývá někdy méně výrazná. Vizáž je hranatější.

VLASY-sluší ji velké vlny, které zjemní hrany, patka, která zakryje rohy čela, delší i kratší účesy, sestříhané vlasy, pěšinka na straně

Ženy s obdelníkovým tvarem obličeje: Andy MacDowell, Lucy Liu, Hilary Swank, Angelina Jolie, Olivia Wilde

Podlouhlý tvar obličeje

Je viditelně delší než široký a jeho tvary jsou zaoblené. Má vyšší čelo a kulatou delší bradu.

VLASY– sluší ji objem do šířky obličeje, dlouhé vlnité nebo kudrnaté vlasy, dlouhé rovné sestříhané vlasy, které mají objem, sestříhání vlasů okolo obličeje, delší rovná  ofina, objemnější sestříhané mikádo po bradu nebo kratší

Ženy s podlouhlým tvarem- Liv Tyler, Bella Hadid, Táňa Pauhofová

Kosočtvercový tvar obličeje

Je viditelně dlouhá oproti šířce. Nejširší část obličeje jsou tváře, které jsou nejvýraznější a ostrý prvek. Brada je špičatá nebo hranatá. Vizáž je hranatá. 

VLASY- sluší ji rovná delší ofina, sestříhané vlasy, které zjemní hrany, objem do šířky, krátké mikádo

Ženy s diamantovým tvarem- Sarah Jessica Parker, Celine Dion, Gisele Bündchen

Kulatý tvar obličeje

Jeho délka obličeje je na pohled stejná jako  šířka lícních kostí. Má menší zakulacené čelo a zakulacené čelisti, které jsou na šířku užší než lícní kosti. Délka obličeje je většinou menší než u ostatních tvarů.

VLASY- sluší ji dlouhé hladké mikádo na ramena, s delší stranou u obličeje, dlouhé vlasy podél obličeje, které zakrývají tváře, drdol do objemu na temeni s uvolněnými pramínky po stranách obličeje, rovné vlasy, dlouhé velké vlny, krátké vlasy s objemem na temeni

ŽENY s kulatým tvarem obličeje- Selena Gomez, Michelle Williams, Ivanka Trump

Čtvercový tvar obličeje

Čtvercový tvar obličeje má podobnou délku a šířku tváře. Jeho šířky jsou v oblasti čela, lícních kostí a čelisti podobné. Vizáž je hranatá.

VLASY– sluší ji dlouhé sestříhané vlasy do tváře bez objemu, které zjemní hrany, vlnitý culík, ležérní drdol s volnými prameny, dlouhé vlasy, které prodlouží krátkou délku obličeje, velké vlny zjemní hrany, objem na temeni protáhne obličej

Ženy se čtvercovým tvarem- Keira Knightley, Demi Moore, Emily Deschanel

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *