Anita Tichá

E-časopis

Nejnovější číslo e-časopisu - 9. číslo | 10/2023

Podzimní čtvrtletník pro měsíc říjen, listopad a prosinec
Obsahuje 53 stran v PDF

Po odstranění nepotřebných věcí a vytřídění si co chceme a co už ne, se nám začínají otevírat nové dveře a otázky okolo svého já.

A pro tu nejniternější hloubku a zpomalení se nám opět otevřel podzim.

Chcete do časopisu nakouknout? Ochutnejte pár stránek. 

(klikněte na obrázek pro zvětšení)

E-časopis „minimalisti“ si přečetlo už přes 340 lidí. Přidejte se.

Objednávka 9. čísla časopisu

(níže najdete objednávku všech čísel roku 2023 za zvýhodněnou cenu)

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.

Objednávka všech čísel roku 2023 | 4 vydání | číslo 6-9

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.
Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.

Přehled vydaných čísel

9. číslo | říjen 2023

8. číslo | červenec 2023

7. číslo | duben 2023

6. číslo | leden 2023

5. číslo | říjen 2022

Pro vás ke stažení zdarma - první čtyři čísla časopisu

4. číslo | říjen 2023

3. číslo | duben 2022

2. číslo | leden 2022

1. číslo | říjen 2021

Všechna vydání e-časopisů Minimalisti můžete koupit také na https://www.floowie.com/cs/minimalistiwww.digiport.cz  

Kdo se podílel na tvorbě e-časopisu Minimalisti.​

Šéfredaktorka Anita Tichá

Zakladatelka časopisu Minimalisti v roce 2021.

V roce 2017 jsem poznala minimalismus a nadchl  mě natolik, že jsem se rozhodla jej poznávat víc a sdílet u toho své zkušenosti. Vytřídila jsem své věci, navštívila festivaly, četla a poznávala lidi zabývající se stejným tématem. 

Tak vznikl s partou nadšenců první e-časopis o minimalismu. Vytváříme obsah, který inspiruje k zjednodušení života a odlehčení od materiálních věcí k uvědomělé činnosti, vnímání okolí a sebe.

Redaktorka Jana Velíšková

Pracovala téměř 10 let v médiích a marketingu. Pak se ale rozhodla udělat životní úklid. Odešla na volnou nohu a založila projekt Žít pomalu (zitpomalu.cz, Instagram: zit_pomalu). Jako certifikovaná výživová poradkyně a koučka zdravého životního stylu teď pomáhá zpomalit i ostatním lidem. A pořád píše. Ale už jen o věcech, které ji skutečně baví. Třeba o minimalismu…

Jazyková korektorka Kristýna Kohoutová

Již odmalička se ve volném čase věnuji zpěvu, recitaci, divadelnímu herectví a tvůrčímu psaní. Osm let jsem byla součástí pěveckého sboru Primavera a mám zkušenosti s členstvím v několika divadelních souborech vedených
absolventy oboru Dramatická výchova na DIFA JAMU. Kolektivně i jednotlivě jsem se zúčastnila mnoha festivalů a soutěží (s úspěšným umístěním např. v projektech jako Yamaha show, Slavíci ve školní lavici, Certamen Coral de Tolosa, Varsovia Cantus, výběrová Celostátní přehlídka divadel ve Svitavách nebo v několika ročnících projektu Studenti čtou apíší noviny – práce otištěny v MF DNES a zveřejněny na webu).

Grafický design, fotografie Mária Rašková

www.mariaraskova.sk

Trojnásobná mama, milovníčka kníh a dlhých prechádzok v prírode. Venuje sa fotografovaniu a grafickému dizajnu.
Zaujíma sa o zdravú stravu a udržateľný životný štýl.

Články: Dobrý život ve stínu konzumní společnosti- recenzia knihy, Vedomá chôdza

Grafika 1. 2. 3. a 4. vydání

Jazyková korektorka Pavla Gondeková

www.pavlacristal.cz

Pomáhám lidem prožít léčení na více úrovních – uzdravuji fyzické tělo, podvědomí, nevědomí i duši. Pomáhám lidem změnit a upravit jejich mysl na „Vědomé bytí“. Učím, jak změnit a vědomě tvořit svůj život, své myšlení a své prožívání. Jsem průvodkyní vnitřním světem, myslí i vyššího vědomí.

Redaktorka Jana Mudrová

www.janamudrova.cz

Jmenuji se Jana Mudrová a již delší dobu se zajímám o zdravý životní styl a osobní rozvoj. Začalo to nespokojeností s vlastní váhou a následně i s celým životem. Přišla kompletní změna životosprávy a přidala se i změna myšlení a uvědomění, že vše co je, tvoříme sami.

Baví mě vařit a upravovat staré receptury. Baví mě masírovat a mluvit s lidmi o vnitřním zdroji, o změně úhlu pohledu, o radosti a lásce. Baví mě lyžovat, běžkovat, otužovat se, procházet se přírodou, jezdit na kole a občas běhat. Ráda čtu a tvořím něco rukama, maluji, šiju a jiné. 

Články: Chléb, který si zamilujete

Rozhovor: Cesta k trvalému klidu, radosti a spokojenosti

Redaktorka Zuzana Šutová

www.zuzanasutova.sk

Zuzana je najmä mama, bežkyňa, milovníčka kníh a minimalistka. Minimalizmus sa stal jej vášňou, keď sama s batohom na chrbte prešla Camino del Norte, severnú cestu do Santiaga de Compostela. Tam si uvedomila, že skutočná radosť v živote nepramení z vecí.

Pracuje ako dátová analytička, ale keďže sa jej s minimalizom spája aj udržateľnosť a ekologickejší život, vo voľnom čase sa venuje organizovaniu swapov či ploggingov, ktoré spájajú beh s čistením prírody od odpadkov, ale aj organizácii rôznych kultúrnych podujatí. Okrem toho sa venuje aj svojmu projektu Menej je viac, kde píše o minimalizme z jej pohľadu.

Články: Mixér, Chcete bývať minimalisticky? Vyskúšajte tinyhouse!, Ako na vlastný swap v šiestich krokov, Dovolenka na Slovensku, Nebojte sa vytridiť knihy, Mixér

Redaktorka Eva Vohradníková

www.evavohradnikova.cz

Eva dříve jezdila kamionem, tak si na vlastní kůži pocítila, jak je zbytečné některé převážení nepotřebných věcí z jednoho státu do druhého. Ted´ je nejraději doma a když má chuť na něco nového v domě, tak si to raději vytvoří z toho co už má. Záliba v domácích pracích a v životech našich předků ji přivedla k jejím snům, jelikož se z ní stala osoba, která může směle psát do kolonky zaměstnání Profesionální žena v domácnosti.
Nejvíce však její kreativní mysl a ruce zaměstnávají praktické návody na dekorace do domácnosti ve stylu DIYUPCYKLACE. Věří na sílu Vesmíru, který se celý spojí, když si něco doopravdy a z celého srdce přejete.

Články: Upcyklace nový život starým věcem, Upcyklovaný květináč na bylinky, Upcyklace zábradlí

Rozhovor: Já šiju – láska na první steh od Elišky Křížové

Redaktorka Michala Prouzová

www.michalaprouzova.cz

Michala je máma, architektka a autorka projektu Tvořím svoje doma. Její vášní je hledání ideálního uspořádání prostoru tak, aby naplňoval potřeby lidí. Ukazuje ženám, jak vnímat a utvářet jejich domov tak, aby je podporoval a vedl na jejich jedinečné cestě životem. Miluje čokoládu, svou rodinu, jednoduchost, ženské plynutí a bytí v přítomnosti.

Články: Jak málo je dost málo?, Jsem škrt aneb nostalgické vzpomínky

Redaktorka Kateřina Dědičová

www.katerinadedicova.cz

Kateřina pracovala pro Český Rozhlas, MF Dnes, je koordinátorkou projektu Sousedský kruh Chotěbuz a tvůrce projektu V souladu s domovem.

Je všestranná a kreativní žena, novinářka, milovnice přírody a trvale udržitelného života. Pomáhá lidem, jak se laskavě zbavit přebytečných věcí a učí je zjednodušovat si žití. Její vášní je psaní, neustálé tvoření, ať už konkrétní věci rukama nebo nápadů v její hlavě. Baví ji také připravovat zážitkové aktivity a organizovat kulturní akce v místě bydliště.

Články: Život v jednoduchosti začíná zbavením se               zbytečností, Už nechci být jen konzument, S minimalizací je nejlepší  začít u vlastního šatníku, Dovolená pod stanem, Zkroťte papírový nepořádek v domě jednou provždy!

Ilustrace Andrea Holanová

Je především máma a malířka, a její vášní je veškerá kreativní činnost. Studovala na SŠPU A VOŠ v Hodoníne obor Užitá malba. V pozdějších letech se uskutečnila i společná výstava obrazů s její sestrou Anitou Tichou. Mezi její další záliby patří rodinné výlety, zahradničení, knihy a vaření.

Články: Ušijte si kuchyňskou chňapku

Ilustrace, dekorativní akvarel

Redaktorka Andrea Velebná

www.andreavelebna.sk

Volám sa Andrea Velebná, som matka, minimalistka a mojou vášňou je varenie výživných jedál, ktoré sú zdraviu prospešné. Môj záujem o zdravú stravu vznikol už v detstve, keď som bojovala s nadváhou. Odvtedy je jedlo kľúčovou témou v mojom živote. 

Mojím cieľom je zbúrať predstavu o tom, že zdravé stravovanie je zložité a drahé. Vytváram zdravé recepty, ktoré sú časovo a surovinovo nenáročné a ktoré zvládne pripraviť i začiatočník. V rámci môjho projektu Minimalistické rodinné varenie podporujem maminky, ktoré dennodenne trápi otázka, čo variť svojej rodine. Ukazujem im spôsob, ako môžu vďaka minimalizmu eliminovať stres z varenia a ako naplánovať chutný jedálniček pre celú rodinu.

Články: Ako zjednodušiť akýkoľvek recept, Tvorivé voľno, Ideálna kuchyňa, Rýchly a zdravý obed

Webová prezentace Kateřina Koňasová

www.radostspolupracovat.cz

Miluje techniku, logiku a spolupráci. Má ráda systém a pořádek. Ráda dělá věci efektivně a funkčně. 

Je nadšená, když může druhým pomoci, využít své kvality, zatímco oni se mohou věnovat tomu, co jde nejlépe jim.