Anita Tichá

Můj příběh

Kdo jsem?

Jsem kadeřnice, která se ráda ve své profesi stále zdokonaluje a hledá si své vlastní postupy pro co nejlepší výsledek.

Vzdělávám  se nejen v kadeřnické oblasti, ale i v životě mimo práci a to o zjednodušování všeho kolem nás. Jedna z nejčastějších vět, které od lidí slyším je ,,Nestíhám a nemám čas.“  Jak si vytvořit čas na vše, co chci ve svém životě dělat se zajímám formou přednášek, knih, osobních pokusů a spolupráci s dalšími nadšenci, se kterými vytvářím e-časopis o minimalismu.

Protože mám ráda v koupelně pár základních věcí a nejen tam, tak si můžete být jistí, že pokud jste na tom stejně, tak vám vyberu jen pár top kousků kosmetiky, které byste měli používat a nebudu vám nutit 20 vlasových kosmetických výrobků na všechny úpravy. Kdo rád zkouší stále nové a rád o sebe pečuje, není problém i výrobků více.

Jak můj příběh začal?

O vlasy se starám už přes 20 let. Nebyl to můj sen od malička, že bych věděla, že chci být kadeřnicí. Co jsem ale věděla určitě bylo to, že mne zajímá vizáž žen. Už v dětství jsem ráda malovala portréty, které jsem podle sebe doupravovala pomocí různých barviček. 

Pamatuji si jednu paní, která doporučovala mé mámě, že bych měla být vizážistkou. Já přemýšlela i nad návrhářkou, ale jediné, co mi bylo umožněno v tomto stylu byla kadeřnice a tak jsem se jí vyučila. To mi ale nestačilo, tak jsem si k tomu po vyučení udělala ještě kurz kosmetičky, manikérky a vizážistiku i s barevnou typologií. Kurzy mě baví.

První pracovní zkušenosti

Moje první pracovní zkušenosti byly v mezipásmech na hraničním přechodu (takže se domluvím německy :-)). Hodně ráda na to vzpomínám, protože jsem měla skvělý kolektiv a život byl takový akční :-). Prostě mládí.

Ale chtěla jsem se naučit něco více (ve škole nás nenaučili to, co bylo zrovna moderní, to jsme doháněli až v práci). Odjela jsem proto do Prahy, abych se naučila lepší práci. Poznala jsem tam skvělé kadeřníky italského, anglického a ruského původu, kdy měl každý úplně jiný styl. Byla jsem nadšená. Školení od kadeřníka, který stavěl salony na svém jménu měly mnohem větší schopnost naučit své profesi, než školení od značek kosmetiky. Ty se specializují více na správné použití svého materiálu.

Přes velké nadšení mého kadeřnického oblíbence, který mi dal nejvíce (Andrew Jose), jsem cítila, že Praha není místo, kde chci žít.

Návrat na Moravu po dvou a půl letech v Praze mi byl osvěžujícím pohlazením. Začala jsem dělat na sebe a 10 let jsem pracovala v Brně. 

Pak následovalo stěhování do rodného místa, manželství, děti, domácnost, rodičovská. To mě hodně změnilo v přístupu k životu. Poprvé jsem se nad vším více zamyslela a taky jsem hledala odlehčení a klid. Nadchnul mě minimalismus a odstraňování všeho zbytečného ze svého života. Nejenže jsem své věci vytřídila, ale hodně z nich jsem i změnila. Kosmetiku a čistící přípravky jsem si našla bez chemie, začala se více zajímat o dopad používání chemikálií a všeho škodlivého, co vůbec nepotřebujeme.

Jak pracuji dnes

Návrat do práce po rodičovské, pro mě znamenalo udělat velkou změnu a to najít značky, které budou ladit s mým momentálním životním stylem.  Takže najít 100% přírodní produkty s tím nejdůležitějším a základním pro domácí péči. Pro tento styl přírodního kadeřnictví jsem vybrala značku Voono a Mydlitto. Pro náročnější mám značku Natulique, která je pro mne top z klasické profesionální kosmetiky do salonu. Není 100% přírodní, ale je nejpřírodnější, co je momentálně na trhu v odbarvení s pomocí melíru a barev, což přírodně udělat nelze.

Moc se těším na vaši návštěvu v mém salóně, kdy spolu najdeme ideál v péči o vaše vlasy. 

Anita