Anita Tichá

5 knih o minimalismu pro začátečníky

Vybrala jsem 5 knih o minimalismu pro začátečníky. Možná jsi ještě nic nečetla a chtěla bys nějakou knihou začít. Možná chceš někomu koupit knihu, kdo by chtěl poznat tento životní styl. Začít náročnější četbou nemusí být zrovna dobrá varianta. Tyto vybrané knihy se čtou lehce a dostatečně inspirují.

Méně mít, více žít

Kniha je rozdělena na dvě části, kdy v první polovině autorka popisuje, proč mít méně věcí a ve druhé polovině, jak více žít. Napsala ji česká mladá autorka, která dává přednost cestování před vyšperkovaným bydlením.

Kniha je protkaná inspirativními příběhy lidí.

Sbohem věci

Japonský autor Fumio Sasaki vypráví, jak je vyrovnanější a spokojenější od té doby, co se zbavil téměř všeho svého hmotného majetku. Poskytuje nám výborné rady a předkládá osvědčený postup, jak se postupně dokážeme rozloučit s mnohým, co nás zbytečně zatěžuje.

Pořádek nejen v hlavě

Česká autorka tě naučí, jak pečovat o to podstatné a vážit si dobrých vztahů i okamžiků. Inspiruje tě k úklidu ve čtyřech důležitých oblastech svého života. Očistíš své tělo, vztahy, mysl a prostor kolem sebe.

Síla jednoduchosti

Americký autor vnáší pohled do čím dál větší produkce a spotřeby. Jaké má zrychlování na nás vliv a jak si odlehčit v několika oblastech pomocí šesti klíčových pravidel.

1. Stanovte si limit.
2. Rozpoznejte, co je podstatné.
3. Zjednodušujte.
4. Zaměřte pozornost.
5. Vytvořte si návyky.
6. Začněte v malém.

Méně je více

Americký autor Joshua Becker vypráví svůj příběh, jak si uvědomil při celodenním vyklízení garáže, že ty všechny věci nemusí vlastnit. Poté se domluvil s manželkou, že prodají vše co nepotřebují. Popisuje, kam až ve třídění došli a co jim to přineslo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *